Hakkımızda

E-Kent’in sahibi olan, Türkiye'nin en büyük sanayi kuruluşlarından Çalık Holding, enerji, inşaat ve gayrimenkul, tekstil, madencilik, finans, telekom ve dijital gibi çok çeşitli sektörlerde faaliyet göstermektedir.

Çalık Holding’in sahibi olduğu Aktif Bank, Türkiye'nin en büyük özel sermayeli yatırım bankası ve en büyük finansal teknolojiler ekosistemi olarak faaliyetlerini sürdürmektedir. Aktif Bank, iştirakleri ve iş ortaklarıyla birlikte 10'dan fazla iş kolunda 8 milyon müşteriye hizmet vererek kredi, sigorta, ulaşım, kart hizmetleri ve ödeme sistemleri gibi çeşitli alanlarda günlük ihtiyaçlarını karşılamaktadır.

E-Kent, 2002 yılında sistemlerini, operasyonlarını ve hizmetlerini dönüştürmek için yeni teknolojiler sağlayarak şehirleri daha akıllı şehirlere dönüştürmek üzere kurulan Aktif Bank'ın teknoloji yan kuruluşudur. Kuruluşundan bu yana ulaşım sistemlerinin yanında biletleme, geçiş kontrol vb çözümlerle şehir hayatında birçok noktaya dokunan ve hizmet yelpazesini genişleten E-Kent, Her ay 100 milyon kişiye akıllı ulaşım, akıllı şehir kartı, fan kimliği ve akıllı stadyum hizmetleri sunmaktadır.

E-Kent, Spor ve Etkinlik Biletlemesi & Geçiş Kontrol ve Toplu Taşıma & Akıllı Şehir Çözümleri sunarken kendini uçtan uca çözüm ortağı olarak konumlandırmakta ve gelir yaratan, katma değerli iş modelleri geliştirmektedir. Kendi AR-GE çalışmalarının yanı sıra, 3. parti donanım, yazılım ve teknoloji firmaları ile kurulan iş ortaklıkları sayesinde, en yeni, ekonomik ve esnek teknolojileri çözümlerine uyarlar ve ihtiyaca yönelik hizmet sunar.

E-Kent, sunmakta olduğu teknoloji platformu, yazılım, hizmet çözümlerinin yanında birçoğu kendi tasarımı olan donanım ürünlerini de ihtiyaca yönelik özelleştirmekte ve müşterilerine sunmaktadır.

E-Kent, müşterilerine verdiği kaliteli hizmet ile verimliliği yükselten, gelir arttıran ve riskleri en aza indiren bir yaklaşımla, 7 gün 24 saat kesintisiz hizmet ve destek sağlamaktadır.

Spor ve Etkinlik Biletlemesi & Geçiş Kontrol Çözümleri

2013 yılında E-Kent, dünyanın en büyük stadyum dönüşümü ve merkezi elektronik biletleme projesi PASSOLIG için Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) tarafından açılan E-Biletleme Sistem Entegratörü ihalesini kazanmıştır. 2014 yılından beri TFF’nin merkezi elektronik bilet sistemi, stadyum geçiş kontrolü ve gözetim sistemlerinin uygulama ve yönetimini münhasıran gerçekleştiren entegratörüdür.

Türkiye’de Süper Lig ve TFF 1. Lig futbol takımlarının tüm maç biletlerini satan E-Kent ayrıca basketbol başta olmak üzere diğer spor ve etkinlik biletlerinin satıldığı PASSO bilet platformunu işletmektedir.

Toplu Taşıma & Akıllı Şehir Çözümleri

E-Kent, şehirlere toplu taşıma çözümleri üretirken, aynı zamanda hizmet verdiği idarelere gelir getirici katma değerli iş modelleri de geliştiren teknoloji entegratörüdür.

Türkiye'nin önde gelen Elektronik Ücret Toplama Sistemi (EÜTS) işleticisidir.

2002 yılından bu yana Türkiye'de Ankara dahil olmak üzere 19 şehirde hizmet vermiştir.

EKent Kurumsal

Çözüm Ortaklarımız